Sezóna 2014 -15

TJ Snack Dobřany

 

 

Šneci stříbrní na Západě ! aneb Opět ,,vícnežmistři"
CSKA Karlovy Vary - TJ Snack Dobřany 5:1 Serie 3-2
(5.Finále, 1.NHBL-Západ, středa 3.6., Karlovy Vary ,18h.)
Prohra v rozhodujícím utkání je zasloužená. V pátém zápase byli lepší domácí. My jsme si před samotným ,,špílem" jasně nastavili noty, podle kterých se mělo hrát. Bohužel jsme udělali pár hloupých chyb, za které nás domácí potrestali. Hned na úvod dvě, přičemž jedno zaváhání vzadu nás stálo vedoucí gól domácích, pod
ruhé zbytečný faul, který domácí trestají druhým gólem. V tomto případě si musíme přiznat chyby v našem táboře a to my také umíme, to nás totiž posune dál. Domácí kvalitní tým si pak vývoj utkání hlídal a skóre pomaličku navyšoval. Snažili jsme se všemožně reagovat. Jiskřičku naděje jsme vykřesali bombou tradičního dělostřelce Petra Skály, ale to bylo již na 1-4 z našeho pohledu. Karlovarští takřka hned zasazují pátý úder a nejlepší brankář nejen této soutěže Jan Marek ponechává své místo další naší brankářské naději z naší mládežnické líhně a letos suverénně nejlepšímu brankáři extraligy mladšího ale i staršího dorostu Marku Hájkovi. Domácí si už oslavy nenechali ujít, vyhráli zaslouženě.
Závěrem: Dnes v pátém zápase nám nebylo souzeno, soupeř byl lepší a my mu tímto k výhře gratulujeme. Možná, že jsme se i toho posledního krůčku zalekli, přece jen jsme hodně mladý tým! Někteří kluci mydlí tuto soutěž třetím - čtvrtým rokem, čili od svých 15let, takže to mají všechno takříkajíc před sebou! I to určitě hrálo velkou roli. Nicméně serii rozhodl 4.zápas v neděli v Dobřanech, když za našeho vedení 2:0 po 1.třetině a naší jasné převaze se ze začátku druhé části hry při naší útočné buly skácel k zemi hráč hostí Průša(pokolikáté už ?????) a vysimuloval si trest 5min.+ok pro našeho klíčového hráče. Karlovy Vary přesilovku a svoji nespravedlivou výhodu využily hned 3krát a my jsme se již nevzpamatovali. Selhali i rozhodčí, kteří tento teatrální kousek tzv. zbaštili. V tomto momentě se lámal chleba a my všicni cítili obrovskou křivdu, přičemž vím, že ani my Šneci to nehrajeme v bílých rukavičkách... Tady ale nastal zlom v celé serii. I takhle se holt dají vyhrávat zápasy a to je smutný fakt !
My však touhle cestou určitě nepůjdeme!
Náš úkol je jasný, neusnout na vařínech, nebýt na hrušce(proč taky?), nezpychnout a dál jít s patřičnou pokorou naší nastolenou koncepční cestou.
Poděkování náleží sponzorům, městu Dobřany a v neposlední řadě našim fanouškům.
Kluci - Šneci, Vám všem za celou sezónu rovněž děkuji, od těch nejmenších ,,pindů", přes trenéry, až po ty nejstarší pardály, všichni jsme si zacinkali kovy, ale to nás nesmí uchlácholit, spíše nabudit k cestě dál.
Byl to pro nás všechny parádní zážitek, lépe řečeno zážitky a opravdová sezóna snů!
Možná, že i díky tomu, že hrajeme či děláme amatérský sport,
pak je vše ještě umocněné !!!
Už nyní se těším na další sezóny. Začínáme ,,pozvolna" hned příští týden.....

Václav Šlehofer
                                                                                                                     

Na spodním snímku finalisté 1.NHBL-Západ 2014-15:                                            Zleva stojí - Petr ,,Peťan" Ulrich, Dominik ,,Babič" Babor, Ondra ,,Uli" Ulm, Pája Görges, Jarda Zajíc, Kubíček Juráň, Lukyna Kopta, Péťa Chvojka, Venca Šlehy ml., Džarda Kobr, Milan ,,HoFFy" Hoffman, Radek ,,Kýbl" Khuebach a Petis ,,Skalík - Bůh" Skála Pod nimi zleva: Tomáš Mužík Řepa, Vena Bombito Průcha, starej Šlehy,Tomáš Kůča-Kučís, Honza ,,černej" Kovář, Malej Kodý, Domík Dušek, Dan ,,Dádula" Kovář, obrovskej Kodý Ležící: nejlepší gólmani v soutěžích: Mára Hájek a Hanz Marek vedle gólmanů(chybí třetí gólman Marek Košňar) a univerzál - Lukáš ,,Kani" Kaňák

 

TJ Snack Dobřany - CSKA K.Vary 4:7 (serie 2-2)
(4.finále, 1.NHBL-Z, 31.5. neděle)
Bohužel to nevyšlo, ačkoliv jsme ovládli 1.třetinu a vyhráli v ní 2-0. Jenže třetina není zápas a kvalitní soupeř utkání otočil. Jedna věc však zamrzela, že na vývoji zápasu, resp. na jejím obratu, neměl vliv pouze sportovní výkon..... Věříme, že tento moment nerozhodl celou finalovou serii..., byla by to na tokovéhle úrovni velká škoda. Po dvou třetinách byl tedy stav 2-3 z pohledů Šneků. S naším týmem nespravedlnost hodně otřásla a hosté toho využili. Třetí část K.Vary ze začátku úplně opanovaly, když v rozmezí pár minut vstřelily čtyři branky. My jsme ještě v závěru výsledek korigovali, ale to v play off nic neznamená. Na zápasy je to nerozhodně, to nikdo nezmění a středa v Karlových Varech tudíž určí vítěze ,,Národky".
(Šle)

 

Poklad na stříbrném - hokejbalovém jezeře !!!
TJ Snack Dobřany, ml. dorost - Vicemistr ČR 2014-15 !!!

Hodnocení 2.finále extraligy mladšího dorostu:
TJ Snack Dobřany - Svítkov Stars Pardubice 1:3

V sobotu 30.5. se hrál úplně jiný zápas než před týdnem v Pardubicích. Šneci vytěžili z mohutného náporu i vedoucí gól. Bohužel z naší aktivní hry jsme vstřelili právě pouze tento jediný. Po dvou našich hloupých chybách necháváme soupeře otočit zápas a zároveň i rozhodnout celé finále. Je to škoda, ale svět se nezboří. Dnes byli naši kluci lepší, soupeř chytřejší, v tom byl podstatný rozdíl. Je třeba však uznat i kvalitu našeho soupeře. Zajímavostí také bylo, že se ve finále potkaly týmy ze třetí a čtvrté příčky po zkl.části, které nechaly pod sebou zdánlivě lépe umístěnné Plzeň a Hradec králové. Pro nás je to na každý pád sezóna snů, poněvadž po bojích v kvalifikaci a po vydřeném postupu na podzim, dále pak dřina a zase dřina v zkl. skupině ze začátku jara, kdy nás pokosila téměř všechny chřipková epidemie a dvě porážky na úvod, asi by si na nás nikdo jen tak nevsadil. Jenže to by jsme nebyli Šneci.... Kluci se dokázali zvednout, semknout a vyhrabat se znovu ze samého dna a porážet silnější týmy, hlavně díky našim dobřanským zbraním.....
Jsme malé, ale hrdé extraligové město, máme daleko skromnější podmínky ze všech možných pohledů, nemáme halu (zatím...), rozpočtem jsme také někde jinde, nežli třeba soupeř z hlavního města regionu, i proto si takového úspěchu v podobě stříbrných medailí ceníme!
Čili s kolegou Matouškem jsme určitě na svůj tým a jistě i na celý klub, náležitě hrdí a klukům za celou sezónu tímto i po zásluze děkujeme.
Do dobřanské mládežnické ,,novodobé" pokladnice tak přibyla další medaile a to je jistě cenná záležitost. Zlato jsme urvali ve starších žácích (2012) a mladším dorostu (2013), stříbra se nám začínají množit, poněvadž jsme byli oceněni tímto kovem již třikrát - dvakrát v mladších žácích (letos a v roce 2010) a nyní i v mladším dorostu a i bronzové kovy si naši kluci již pověsili na krk a to hned dvakrát, ve starších žácích v roce 2011, no a letos si ho vybojovali naši starší dorostenci. Zejména ta letošní sezóna byla pro naši mládež parádní, neboť kluci předčili kvalitní soupeře z daleko větších měst, než jsou zhruba pětitisícové Dobřany. Medailové byly všechny naše letos přihlášené kategorie!!!
To je úspěch, z kterého bychom chtěli v budoucnu náležitě profitovat.
(Šle)

Na spodním snímku Vicemistr ČR, TJ Snack Dobřany - mladší dorost 2014-15                     Náš mladší dorost letos v dubnu po výhře v Českých Budějovicích, to jsme ještě nevěděli, že s touhle lodí doplujeme až do finále!!!                                                                                        Na snímku - Zleva: Maty st., Belfas, Ondrýs, Hůrkyč, Čechurda, Zelí, Karlos, Ruby, Mušlák a Malinsky Dole: Peťan, Sloupík, Petis, starej Šlehy, Řepa a Kani Pod nimi: Mára Hájek Chybí: Brko, Erhy, Čechýnko, Slámič, Maty ml. a duo Vízy st. a ml. - Teď jsme snad již komplet.

 

Vážení sportovní přátelé,
o tomto víkendu se na našem hokejbalovém hřišti uskuteční vyvrcholení celé naší hokejbalové sezóny. Naši muži postoupili do finále druhé nejvyšší soutěže v ČR 1. NHbL-Z a po úvodních duelech na hřišti soupeře z Karlových Varů je stav celé série nerozhodný 1-1 na zápasy (hraje se na 3 vítězná utkání). Muži sehrají své zápasy v sobotu 30.5. 2015 od 18:00 hod a v neděli 31.5.2015 od 10:00 hod. Neméně skvělých výkonů dosáhli rovněž naši mladší dorostenci, kteří absolvují v sobotu 30.5.2015 od 14:00 hod. svůj druhý finálový zápas extraligy MD proti týmu z Pardubic. Naši borci sice úvodní duel na hřišti soupeře prohráli, ale v domácím prostředí jsou připraveni podat maximum, aby vše odčinili a vynutili si tak ještě nedělní rozhodující finále, které by začínalo od 14:00 hod. O první přestávce sobotního duelu dorostu (cca ve 14:25 hod.) je rovněž přichystáno slavnostní dekorování našich starších dorostenců, kteří by z rukou prezidenta extraligy p. Donauschachtla, starosty Dobřan p. Martina Sobotky a předsedy TJ Dobřany p. Luďka Reitšpiese měli převzít bronzové medaile a pohár za 3. místo v extralize SD a rovněž Prezidentský pohár za první místo v dlouhodobé části této nejvyšší soutěže v ČR. Souběžně s nimi převezmou naši mladší žáci stříbrné medaile a pohár vícemistrů ČR za druhé místo na MČR MŽ.
V případě rozhodnutí obou finálových sérií je rovněž přichystáno dekorování mladších dorostenců i mužů bezprostředně po rozhodujícím zápase.
Máme se tedy na co těšit.
Dovolte mi tedy, abych Vás na celý hokejbalový víkend touto cestou pozval, aby jste spolu s námi přišli oslavit úspěchy našich borců a byli při vyvrcholení pravděpodobně nejúspěšnější sezóny dobřanského hokejbalu.
S úctou
Petr Chvojka - předseda oddílu hokejbalu, TJ Snack Dobřany

 

Šneci opět do finále                                                                   TJ Snack DobřanyPardubice-Svítkov
(30.5.sobota, extraliga MD, 14h., hř. Snack aréna, 2.finále)

TJ Snack DobřanyCSKA K.Vary
(30.5.sobota,1.NHBL, 18h., hř. Snack aréna, 3.finále)

 

TJ Snack Dobřany – Pardubice-Svítkov
(31.5.neděle, extraliga MD, 14h., hř. Snack aréna, případné 3.finále)

TJ Snack Dobřany – CSKA K.Vary
(31.5.neděle, 1.NHBL, 10.30h., hř. Snack aréna, 4.finále)

 

 

 

Tři odehraná finále za námi                                                                 Hodnocení mužů:
Karlovy Vary - TJ Snack Dobřany 9:0 a 3:4ss (1-1serie)                       (Finále 1.NHBL č.1 a č.2, so a ne 23.-24.5., dvakrát v 11h. v K.Varech)
V sobotu byl rozdíl markantní, asi jako když závodí pramice s parníkem.... Byl to i z naší strany zápas ,,blbec".
Na neděli jsme se tudíž náležitě nachystali a zkusili být týmu CSKA důstojnějším soupeřem, hraje se přeci finále druhé nejvyšší soutěže v ČR. V samotném utkání jsme pořád dotahovali. Po dvou třetinách to bylo dokonce 1-3 z pohledu Šneků.
Bojovnost, nasazení a neutuchající touha něco s výsledkem udělat, se nám nakonec vyplatila. Ano, měli jsme i štěstí, ale také jsme i my mohli v prodloužení rozhodnout z úniku Jana Kováříka . Domácí tým z KV je opravdu silný protivník a je třeba jeho kvalitu respektovat, oproti kádru ze zkl. části jsou Varští v play off velmi kvalitním mančaftem a právem i favoritem této serie.
Jenže náš mladý tým sbírá zkušenosti každým zápasem a věřím, že v tomhle složení nastoupíme z většiny i na podzim, což je pro nás směrodatné ! Jedna jasná porážka a jedna šťastná ale vydřená výhra. Stav serie je nerozhodný a jedno je jisté, teď se bude hrát dvakrát v Dobřanech......
(Šle)
                                                              

Hodnocení MD:
Pardubice Svítkov - TJ Snack Dobřany 5:0                                    (finále extraligy MD č.1, sobota 23.5. 2015, 12h., Pardubice-Svítkov)
Nepovedlo se téměř nic a to díky velmi dobře hrajícím domácím. My se budeme snažit, co to půjde tak, abychom byli Svítkovu důstojným soupeřem. Na zápasy je to 1-0 a serie se stěhuje k nám. Hraje se o titul a to bude pro nás hnací motor!
(Šle)

 

Víkend, jenž vchází do dějin klubu !

Nejpovedenější víkend (15.-17.5.) má za sebou náš klub. Snad jen starší dorost neuspěl, no neuspěl. I v této kategori si kluci pověsí na krk bronzové medaile, možná jsme měli navíc, ale i bronzová placka má svůj význam a dokonce velký !!!  Být třetím týmem v ČR, je pro naše město další ohromný mládežnický úspěch!!!                                                                                                                                  A bylo ještě ,,líp" .    Mladší dorost po výhře v Hradci Králové postupuje do finále extraligy, kde nás čekají Pardubice, resp. Svítkov.                                                                                                       Mladší žáci skončili na republice druzí a byli odměněni stříbrnými medailemi, což je určitě velká paráda. Čili Dobřany dokonce druzí v ČR v další mládežnické kategorii!!!                                                             No a muži předvedli dva odmakané zápasy a vyrovnali stav serie semifinále ,, Národky" s Hostivaří na 2-2. Rozhodne se v Praze tuto středu. Jedním slovem paráda ! (Šle)

Muži, 1.NHBL                                                                                               Hbc Hostivař - TJ Snack Dobřany  3:5 serie 2-3
Branky: Kovářík (Kopta), Kopta, Šlehofer V.ml.(Skála), D.Kovářík ml. (Šlehofer V.ml.),                   Kodýtek(Šlehofer V.ml.)                                                                                                          Výhra v pořadí již třetí za sebou rozhodla o tom, že i další kategorie Šneků půjde letos do finále. Na kluzkém terénu jsme byli tentokrát lepším týmem my a naše výhra se dá hodnotit jako zasloužená. Vyjma pasáže, kdy domácí srovnali skóre z 0-2 na 2-2. V této fázi jsme měli chvilkový výpadek, kdy Pražané neproměnili navíc loženku. Ve třetí části jsme po vyhrané buly udeřili potřetí a následné i dalším gólem. Domácí snižují v  přesilovce a hrnou se do poslední zteče. Veškeré ataky pokryje Jan Marek s výborně fungujícím mančaftem, následně do odkryté klece zápas a výsledek pečetíme. Tým okolo Jana Marka, pár zkušených hráčů a talentovaných mladíků jde do finále, kde nás čekají Karlovy Vary. Začínáme ve Varech v sobotu i v neděli shodně v 11hodin. (Šle)

 

Muži, 1.NHBL                                                                                               TJ Snack Dobřany - Hbc Hostivař  3:1 serie 2-2
Branky: Šlehofer V.(Kodýtek), Kodýtek(Skála) a Skála (Šlehofer a Kodýtek)
Důležitá výhra s pražskou Hostivaří nás nechala ve hře a čeká nás rozuzlení v Praze. Dnes jsme byli aktivnější a pohyblivější od počátku až do konce utkání. Předvedli jsme i pohledné kombinace a častokrát dostali soupeře do úzkých. To, že nám hrají převážně starší dorostenci v tomto týmu, to už je otřepaná fráze, ale my jsme se opět snažili zakomponovt i mladší doros
tence, neboť jsme přesvědčeni, že to je pro náš klub cesta dál.... Včera a dnes nastoupili v mužských barvách úspěšní kluci z MD, které čeká o následujícím víkendu finále extraligy, jmenovitě: Ulrich, Mužík T., Šlehofer O., Málek a všichni se náležitě činili.... Zpět k serii - Nic není hotové a uspokojení není na místě, hrajeme s favoritem celé soutěže, čili chceme se nadále prezentovat s patřičným respektem a náležitou pokorou. Potom, nechť vyhraje lepší tým. (Šle)

 

extraliga MD - 2.semifinále
Hradec Králové - TJ Snack Dobřany 0:4   serie 0-2
Branky: Šlehofer O. 2, Málek a Kodýtek
Parádní práci předvedli mladší dorostenci na východě Čech, když proměnili mečbol a po dvou letech tak bude v Dobřanech k vidění finále dorostenecké kategorie. Při tomto sportovním svátku vyzveme Pardubice. Pardubice odsunuly z finálového klání Plzeň, když zvítězily rovněž ve dvou zápasech. Určitě nás čeká čeká další skvělá sportovní podívaná, na kterou jsme si již v posled
ních 7-8letech zde v naší Snack aréně v Dobřanech takřka zvykli. Za dnešní výkon lze vyzdvihnout celý mančaft, kterému vévodil tradičně vynikající Marek Hájek v brance. Zde se odráží výtečná práce Jana Marka, jenž se vrátil mezi Šneky z Plzně na přestup a coby výborný gólman, si Marka Hájka vzal pod patronát ! Pochválit však musíme celý náš tým, neboť kluci splnili do puntíku přesně to, co se stanovilo před utkáním. Bravo hoši ! Jediná kaňkou zůstává zranění našeho kapitána Karla Páva, pro kterého sezona nejspíš skončila. Karlovi přejeme brzké uzdravení. Čili, naší snahou zůstává zapracovávat mladé kluky dál. Pořád je však zapotřebí, zůstat nohama na zemi a nelétat v oblacích. Toho se v našem táboře držíme !!! (Šle)

 

Extraliga SD - 3.semifinále                                                                                                        Elba Ústí n.L.- TJ Snack Dobřany 6:2 serie 3:0
Ne vše se povede a nám se tenhle zápas nepovedl. Paradoxně jsme se prvně v serii ujali vedení, ale to bylo z naší strany vše. Ano, domácí poskládali na play off skvělý tým a je třeba vždy uznat kvalitu soupeře, ale přesto si myslím, že ne všem z nás to tzv. sedlo. Z družstva trenéra Jana Fedáka mne zaujal hráč Patzelt, který skutečně po celou serii předváděl výtečné výkony. Našim klukům přesto s kolegou Matouškem děkujeme za celou sezónu a myslím, že bronzovou památku na krku si tento ročníkově mladý tým uvědomí třeba někdy za čas.... Možná i to, že to mohlo dopadnout i lépe, ale je to sport a v něm nejde nic plánovat a vyhrávat chce každý. V loni jsme brali s tímhle ročníkem brambory..., letos si kluci zacinkají bronzem, čili další úspěch pro náš klub a pro naše malé, ale hrdé město Dobřany. Jen věříme s kolegou Matouškem, že tahle loď popluje dál - bez ohledu na tituly či medaile, neboť tihle kluci jsou dorostenci ještě i příští rok a většina z nich i příští roky dva !!! Navíc se nám pod nimi tvoří i další parta, kupříkladu ta úspěšná z letošního ,,mladšáku" .... (Šle)

 

VÍCEMISTŘI ČR v kategorii mladších žáků - TJ SNACK Dobřany
Výborná práce trenéra Petra Úbla nám přináší do klubové pokladnice další mimořádný úspěch v podobě stříbrného kovu z mistrovství ČR!!!
Je to další parádní úspěch pro naše město Dobřany. Skvělá podívaná se odehrála i ve finále proti Kertu Praha a ačkoliv výsledek vypadá hodně nerovnoměrně, pak si myslím, že kluci budou mít určitě životní zážitek. Do hry se totiž během finále dostali úplně všichni a i to je důležitý fakt. Škoda, zranění našeho klíčového hráče Sebastiána Maláta, který byl zároveň vyhlášen i naším nejlepším hráčem. Ale bohužel i takové věci ke sportu patří.
(Šle)
Předseda klubu Petr Chvojka: Naši Šnečci dnes opět navázali na skvělé výkony na MČR MŽ, když v semifinále vyzráli na favorizovaný Letohrad 2:1 po samostatných stříleních. Ve finále nestačili na KERT PARK Praha (0:4), ale stříbrné medaile jsou obrovským úspěchem naší práce s mládeží.

 

 

 

Hodnocení víkendu 
TJ Snack Dobřany – Hradec Králové 5:2
(9.5.sobota, extraliga MD, 11h., hř. Snack aréna, 1.semifinále)

TJ Snack Dobřany – Elba Ústí nad Labem 2:3 ss
(9.5.sobota, extraliga SD, 13.30h., hř. Snack aréna, 1.semifinále)

TJ Snack Dobřany – Elba Ústí nad Labem 2:3 ss
(10.5.neděle, extraliga SD, 11h., hř. Snack aréna, 2.semifinále)

Venkovní zápasy Šneků:
Hbc Hostivař-TJ Snack Dobřany 4:3
(9.5.sobota, 1.NHBL-muži, 1.semifinále)

Hbc Hostivař-TJ Snack Dobřany 5:1
(10.5.neděle, 1.NHBL-muži, 2.semifinále)

Kovo Praha -TJ Snack Dobřany 0:5
(10.5.neděle, mis.ČR,sk.Střed, ml.žáci)

Rebel Praha 8 -TJ Snack Dobřany 1:8
(10.5.neděle, mis.ČR,sk.Střed, ml.žáci)

Trenér Petr Úbl: První zápas proti Kovu začali Šnečci opatrně a trápili se hlavně v zakončení. Dlouhou dobu jsme vedli pouze o jedinou branku a soupeř urputně bránil výsledek, zlom přišel až na konci druhé třetiny.

Druhý zápas proti Rebelům byl o poznání vyrovnanější. Přestože konečný výsledek je jednoznačný, zápas byl až do začátku druhé třetiny bezbrankový se šancemi na obou stranách. Úvodní gól vstřelili domácí při ponechané výhodě. Šnečci však během několika vteřin otočili výsledek na 1:2 a do konce druhé třetiny dokonce navýšili rozdíl o další branku. Rebelové byli nuceni otevřít hru a více riskovat. Díky tomu byla třetí třetina již v režii Šneků, přesto se soupeř nevzdával naděje a do půlky posledního dějství se snažil hru zvrátit.

Závěrem je třeba pochválit nejen naše Šnečky, ale i hráče obou soupeřů. Všichni odvedli v posledním kole soutěže výborné výkony.

 

 

Zápasy Šneků o víkendu:
TJ Snack Dobřany – Kelti Beroun 7:2     stav serie 3:0
(2.5.sobota, 1.NHBL-muži, 11h., hř. Snack aréna, 3.čtvrfinále)
                                                   Branky: Pancurák, Pokorný, Kučera 2, Ulm, Kodýtek a Kovářík J.                                                          Sobotní domácí výhra nad Berounem nás posunula do semifinále. Třetí v serii, sedmá s Kelty v sezóně.    Je třeba však zmínit i soupeře. Kelti odehráli velmi dobře zejména druhé play off utkání, kdy si musíme sportovně přiznat, že nás v určitých pasážích přehrávali a dokonali skvělý obrat z dvoubrankové ztáty. Naším vyrovnáním v power play a následnými úspěšnými nájezdy jsme celou serii převalili na naší stranu. Tam vidím klíčový moment čvrtfinále. Sobotní 3.zápas v serii se již odehrál zcela v režii Šneků a domácí vítězství se dá považovat za zasloužené. Individuální výkony zde vyzdvihovat netřeba, neboť serii si uhrál celý mančaft!!! Jednoho hráče bychom však zmínit měli, a sice - je dobře, že jsme nazpět získali Jana Marka.  Je to hráč, který po svém ,,komplikovaném návratu" z Plzně dostal speciální pokyny a zatím je zcela naplňuje a my zde pěvně věříme, že to takhle půjde i dál!!!  Přece jen je to náš odchovanec a dobřanský kluk ......    Dalším důležitým aspektem je Honzova výtečná tréninková morálka a navíc  našim talentovaným mladíkům ze zamčené ,,kasy" dodává potřebný klid v zápasech. Prostě ve svém věku přichází i lidská stránka a mladým spoluhráčům jde příkladem.  Jsou tu však i další zkušení, čili parta okolo Petra Skály, dále matadora z jižních Čech Milana Hoffmana a šikovných mladíků si sezónu prodlužuje !  Snad jsme letos, ale i třeba do budoucna neřekli poslední slovo...  Postup do semifinále je prostě pro nás úspěch !  Ovšem pozor, není na místě se vznášet v oblacích. Nyní nás čeká další soupeř a ten  bude chtít jistě také vyhrát..... (Šle)

Kovo Praha - TJ Snack Dobřany 0:9
(2.5.sobota, extraliga SD, 17h., Palmovka,3.čtvrtfinále)
                                                            Branky:  Kobr 2, Šlehofer V. 2, Kaňák L., Ulm, Kovářík J., Suchý a Bouček                                             Sobotní výhra byla z kategorie jednoznačných. Byli jsme po všech stránkách lepším týmem, což mne i zaskočilo, neboť domácí jsem považoval za velmi nepříjemného protivníka. Nicméně byla to jen jedna výhra a ta zdaleka neznamenala nic. Přesto si za výkon v sobotu kluci pochvalu zasloužili. Ovšem tuhle specifickou kategorii nelze přechvalovat.... (Šle)

Kovo Praha - TJ Snack Dobřany 0:2
(3.5.neděle, extraliga SD, 17h.,Palmovka, 4.čtvrtfinále)
                                                               Branky: Šlehofer V. a Kaňák L.                                                                                                 Neděle už byla z jiného soudku. Honza Kovářík-trenér Kova namotivoval tým k úplně jinému výkonu a dlužno dodat, že zápas byl zcela vyrovnaný - se šancemi na obou stranách. Museli jsme tak přepnout na rychlější otáčky, nežli tomu bylo v sobotu, ale je to play off a navíc nad domácími visela povinnost vyhrát. První branku jsme vsítili bombou z přesilovky my a to se nakonec ukázalo jako klíčové. K tomu všemu zachytal parádně Ondřej Kuchař. Gólman, jenž v mladších žácích vychytal Šnekům titul vicemistra ČR, když tehdy po celou sezónu podával výtečné výkony !!! V závěru jsme ještě výsledek pečetili do odkryté klece. Medaile je jistá, neboť jsme byli ,,KRÁLI"  po zkl. části. Záměrně zmiňuji slůvko byli, poněvadž nyní se hraje jiná soutěž a i semifinále bude začínat se skórem 0-0. My půjdem svoji cestou dál a samozřejmě s patřičnou pokorou. Nikdo se neporazí sám, to jsme viděli v prvním zápase doma s pražským Kovem..... (Šle)

Hradec Králové - TJ Snack Dobřany 2:1ss
(3.5.neděle, extraliga MD, 10h., 14.kolo, hř. H:Králové)
                                                                Branka: Petr Ulrich                                                                                                                Doplední zápas v Hradci se odehrál v duchu fair play. Naši kluci potvrdili svoje výtečné výkony a s domácím favoritem si v ničem nezadali. Hradec se ujal vedení, ale my jsme vyrovnali s opět velmi dobře hrajícím obojživelníkem - Petrem Ulrichem (v loňské sezóně ještě gólman, navíc dokonce i v českých barvách na MS do 16let). Poté měly oba týmy šance k tomu, aby zápas rozhodly ve svůj prospěch, jenže úřadovali oba gólmani. Náš tradičně výtečný čapák Marek Hájek několikrát domácí vychytal a ukázal, že patří mezi špičku této soutěže, ale také kategorie výš a nejen tu ! Zápas tak dospěl do nájezdů a v těch byli tentokrát šťastnější domácí.  My jsme byli úspěšní jen jednou (Šlehofer O.), načež domácí udeřili dvakrát. Vezeme do Dobřan bod a celý tým nejen za jaro zasluhuje obrovskou pochvalu, neboť se nám vyplatila poctivá a trpělivá prácička, kterou jsme s většinou hráčů kádru nastartovali na žákovských ,,republikách" !!!          Play off - Top čtyřka = dobrá práce!  Znamená to pro nás  semifinále a pro Šneky další mládežnický úspěch, na který budeme chtít v budoucnu bezpochyby navázat !  Zpět do reality a ústy na zem, nyní nás čeká v sobotu doma opět kvalitní Hradec Králové a to je pro náš klub další výzva.... (Šle) 

TJ Snack Dobřany - Kert Park Praha 2:3
(3.5.neděle, mis.ČR,sk.Střed, ml.žáci, 14h., hř. Snack aréna)
                                                       Utkání se smolným koncem odehráli naši kluci, když o branku podlehli pražskému Kertu. více už trenér Petr Úbl: Napínavé utkání sehráli Šneci proti posílenému Kertu. Již první třetina napověděla, že to nebude jednoduché utkání, když většina této třetiny byla odehrána v obranném pásmu domácích. Do té druhé jsme nastupovali stále s bezbrankovým stavem. Přes vstřelenou branku soupeře jsme ale srovnali krok, avšak příliš mnoha fauly a následnými oslabeními jsme dali Kertu možnost střelecké převahy. Při korigující brance na 1:2 jsme navíc obdrželi osobní trest za opětovné vstřelení míčku do branky. Závěrečná třetina pak přinesla další branku Kertu a Šnekům nezbyla než hra bez brankáře, kterou sice sehráli na výbornou, ale stav korigovali pouze jedenkrát a to na remízu nestačilo. První dvě třetiny nebyly odehrány z naší strany dobře a Kert toho dokázal využít, za tu třetí si Šneci zaslouží pochvalu.

 

 

Výhra v Č.Budějovicích
Pedagog České Budějovice - TJ Snack Dobřany 0:2
(30.4. čtvrtek, 17.30h.extraliga ml.dorostu)
Branky: Ulrich a Rubner
Dúležitá výhra našich kluků nás opět posunula v tabulce. Kluci na jihu Čech odmakali další zápas a svým poctivým přístupem si výhru vydřeli. Domácí chtěli také vyhrát, takže rozhodně bylo oč hrát. Navíc z povzdálí nás jistě sledují soupeři.... Tudíž, určitě to jednoduché utkání nebylo, zvláště pak na nerovném terénu . Hřiště však platí pro oba týmy stejně a my jsme se s touto pro nás nevýhodou vypořádat dokázali. V neděli úspěšnou základní část zakončíme v Hradci Králové. Našemu týmu kompletně patří dík za opětovné nasazení a tradičně neutuchající snahu. Marek Hájek si připsal další čisté konto..... Nadále pracujeme s pokorou a zkoušíme čeřít vodu ze zadních pozic.
(Šle)

 

 

 

Šneci  v důležitých bitvách.....

Kelti Beroun - TJ Snack Dobřany 3:4
(26.4.neděle, 1.NHBL-muži, 15h., hř. M.Beroun, 2.čtvrfinále)
                                                               Branky: Skála 2, Kovářík J. a Hoffman z nájezdu
Zápas se odehrál ve větším tempu než v sobotu. Vyrovnaný duel jsme přetlačili na svoji stranu dvoubrankovým vedením. Bohužel nás uspokojilo natolik, že jsme nepochopitelně ubrali a domácím nabídli po několika hloupých chybách šanci na ovlivnění výsledku. Kelty nakopl první gól a od té chvíle hráli jen oni. Vyrovnali a jejich snaha vyústila i ve vedení (3-2). To zas pro změnu probudilo nás a vyhraná buly Milanem Hoffmanem v našem power play a následná dělovka Petra Skály znamenala vyrovnání cca 80 vteřin před koncem. V prodloužení se šance přelévaly na obou stranách, přičemž ,,loženky" jsme měli my. Zůstaly však nevyužity. Myslím, že play off pro diváka - jak má být, což stvrdily i nájezdy. Už první od nás, proměněný zkušeným Milanem Hoffmanem, se ukázal jako vítězný. Lukáš Kaňák svůj záměr neuskutečnil, Petr Skála již ano, čímž bylo hotovo. Domácí si vylámali zuby ve čtyřech pokusech na Honzovi Markovi, to ale není žádná novinka. Náš určený čtvrtý a pátý střelec, jet již nemuseli, zůstali tak napsaní jen na papíře. Druhá výhra však neznamená postup, toho jsme si vědomi. Pouze bereme fakt, že serie pokračuje v Dobřanech.
(Šle)

TJ Snack Dobřany – Kovo Praha 6:0                                                                                                   (26.4.neděle, extraliga SD, 10.30h., 2.čtvrtfinále)                                                                                  ,, Nosánky" nahoře nás v sobotu obraly o výhru. Spolu s tím bylo i spojené podcenění soupeře. To je bez debat. Poté se to všechno načetlo a důsledkem bylo zasloužené vítězství pražského Kova, které svoji nastolenou taktiku poctivě plnilo po celé utkání.
Do nedělního utkání jsme tak byli nuceni udělat změny, poněvadž takhle se play off nehraje. První, neprvní - to nikoho nezajímá. Někteří naši kluci tak před druhým zápasem dostali pořádnou ,,ťafku" i tím, že je zaskočily mladší a co hlavně snaživější ,,ročníky". Snaha a bojovnost byla odměněna naší výhrou. Začíná se od nuly a my si musíme sednout na zadek, neboť kvalitní a velmi dobře organizované Kovo trenérem Honzou Kovaříkem určitě prohrát nechce, kdo by chtěl?
(Šle)
Trenér Matoušek: Dnes jsme odehráli zápas dle našich představ. Soupeř hrál stejným stylem jako v sobotu, ale tentokrát mu to nevyšlo. Samozřejmě výhru přikládáme i korekturám v sestavě.

Kelti Beroun - TJ Snack Dobřany 1:3
(25.4.sobota, 1.NHBL-muži, 15h., hř. M.Beroun, 1.čtvrfinále)
                                                              Výhra Šneků se dá hodnotit jako zasloužená. První třetina skončila smírem, když se týmy spíše oťukávaly. Od druhé části jsme se ujali vedení, a ačkoliv domácí skóre srovnali, šli jsme znovu do vedení. Odskok ve třetí třetině na rozdíl dvou branek se ukázal jako klíčový. Dnešní naše výhra neznamená v play off takřka nic, vyjma dílčího úspěchu. Takže netřeba žádné závěry. Zítra je také den a hlavně, v serii musíte být úspěšní třikrát........... (Šle)

TJ Snack Dobřany – Kovo Praha 2:3
(25.4.sobota, extraliga SD, 9.30h., 1.čtvrtfinále)
                                                                          Trenér Jan Matoušek: Podcenili jsme začátek, čehož soupeř využil a udeřil i gólově. Dostal se dokonce do dvoubrankového vedení a svůj náskok si pečlivě hlídal. Pražané hráli to, co potřebovali a soustředili se především na defenzívu, naše hrubice ztrestali. My jsme se bohužel vždy přitáhli pouze na rozdíl jediné branky. V naší útočné snaze Kovo hodně podržel brankář. Zítra bychom s tímto stylem neuspěli, musíme něco změnit a nebude toho málo....

TJ Snack Dobřany - HBC Plzeň 1:0
(25.4.sobota, extraliga MD, 12.h.)
                                                                                            Trenér Jan Matoušek:
Hrálo se ve vysokém tempu. Myslím, že jsme měli herně navíc.
Vytěžili jsme však z mírné převahy a z vytvořených šancí pouze jeden gól. Výhra nad dosavadním lídrem soutěže nám dodává elán do zbývajících dvou duelů základní části.

 

Žáci na výbornou                                                                                            TJ Snack Dobřany – Pedagog Č.Budějovice 6:0                                                     (25.4.sobota, MČR ml.žáci, sk.Střed, 15.h., 23.kolo)                                                                           Naši žáci usilující o postupovou šestku doma potvrdili výborné výkony a soupeři z jihu Čech nadělili půltucet branek. Stále je však dost kol do konce dlouhodobé části a Šnečci jsou zatím na páté postupové pozici. Bude to však ještě určitě boj, neboť nás čekají soupeři z okolních míst tabulky a ti jistě přemýšlejí stejně.... (Šle)

 

 

 

 

Po dohodě s Kelty přinášíme příspěvek z jejich klubového portálu:

Vyzpovídali jsme trenéry obou týmů, které se střetnou o víkendu v Hlinkách

Vrchol sezóny se kvapem blíží a očekávání roste. Rozhodli jsme se vyzpovídat trenéry obou aktérů víkendové bitvy. Co stojí za úspěchem Dobřan? Proč v posledním utkání nastoupil Antonín Oplt místo Laška? Kdo bude tahounem týmu v play off? To a mnohem více se dozvíte v rozhovoru, který jsme si pro Vás připravili. Odpovídali trenéři obou týmů, za Dobřanské Václav Šlehofer, za Kelty Ondřej Beneš.

 

Jako první jsme se ptali Ondřeje Beneše, hrajícího trenéra Keltů